1500 TL ile Alınabilecek En İyi Akıllı Telefon Hangisi

 

Xiaomi Mi 5

Xiaomi Mi 5

Günümüzde hemen herkes tarafından akıllı telefon kullanılması talebi artırmakta, firmalar arasında yaşanan rekabetler yeni özelliklerin ortaya çıkmasına sebep olmakta ve ülkemizde son zamanlarda dolar kuru sürekli olarak dalgalanmaktadır.

Tüm bu sebeplerden dolayı kısa bir süre içerisinde akıllı telefon pazarında fiyatların büyük bir hızda artış gösterdiği dikkatlerden kaçmıyor. Meydana gelen fiyat artışı ise insanları Çin merkezli faaliyet gösteren başarılı akıllı telefon markalarını yöneltiyor.

Son zamanların en çok dikkat çeken ve Apple’a rakip olacak özellikleriyle fark yaratan Xiaomi markası adeta taleplere yetişmekte zorluk çekiyor. 1500 TL seviyesinde satın alınabilecek en iyi akıllı telefon modelleri arasında yer alan Xiaomi Mi 5 modeli ülkemizde 1400 ile 1500 TL arasında satın alınabiliyor.

5,15 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan cihazın 4 çekirdekli 1,8 GHz hızında işlemci ve Snapdragon 820 yonga setiyle birlikte 3 GB RAM’e sahip olması performans açısından ne derece başarılı olduğunun sinyallerini veriyor. Tüm bunların yanı sıra 16 MP arka kamera, 3000 mAh batarya, 32 GB depolama alanı ve 1080×1920 piksel ekran Xiaomi Mi 5 modelinin ön plana çıkan detayları arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan İkinci El Akıllı Telefon Almak Mantıklı Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir