2018 Hyundai Kona

Kompakt crossover modeli olan Hyundai Kona, caddelerde gizlenmeye çalışılmasına rağmen görülüyor. İlk olarak Madrid kentinde görülen Kona, bazı yönleri ile markanın binek sınıfındaymış gibi bazı yönleri ile de karakteristik bazlıymış gibi düşünülüyor. Net olarak belirlenen durum ise bu modellerden alınmış olan bazı bölümleri oluyor.

hyundai kona

Hyundai Kona

 

Hyundai Kona Gün Yüzünde

B-SUV segmentine girmekte olan otomobil Avrupa pazarında yerini alıyor. Üretiminin Türkiye’de yapılacağı gündeme gelmişti ancak şu an için şirket böyle bir şey düşünmediğini belirtiyor.

Hyundai, Avrupa’da olan Pazar payını arttırmak için 2017 yılının son çeyreğinde, ürettiği aracı Türkiye’ye getirmeyi düşünüyor.

Şu ana kadar Kona ile ilgili çok az sayıda bilgiler veren firma, bu defa tüm fotoğrafları ile aracı gözler önüne seriyor.

Tamamı ile Avrupalı olan kullanıcıların beklentilerine göre geliştirilmiş olan Hyundai Kona, 2021 tarihine kadar piyasaya sunulacak olan 30 yeni modelden biri rolünde oluyor.

hyundai kona araçları

Hyundai Kona Araçları

Hyundai Kona Özellikler

Hyundai Kona; 1.800 mm genişliği, 4.165 mm uzunluğu ve 1.565 mm tavan rafı ile sahip olduğu yüksekliği dikkat çekiyor. Kaslı bir yapıya sahip olan araç 18 inç jantları ile birlikte iki adet renkli tavanı ve 10 farklı renk seçeneği ile kendisini gösteriyor.

6 ileri manuel şanzıman 120 HP gücünde 1.0 litre T-GDTI motor seçeneği ve 177 HP 1.6 litre T-GDTI motoru ile de 7 ileri DCT şanzımanına sahip.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir