Akıllı Telefon Ekran Kilit Deseni Unutulunca Ne Yapılmalıdır?

Günümüzde popüler olan akıllı telefonlar tüm kişisel bilgilerimizi saklıyor. Bunun için de başkalarının telefonlara erişmesini zorlaştırmak için şifreleme yapıyoruz. Son zamanlarda bu şifreleme ekran kilit deseni şeklinde karşımıza çıkıyor ve birçok kişi ekran kilit deseni ile şifreleme yapıyor. Günün yorgunluğu ve yaşamın stresinden dolayı yapmış olduğumuz ekran kilit desenini unutabiliyoruz.

akıllı teefon şifresi unutulursa

Akıllı Telefon Şifresi Unutulursa

Telefonlarımıza koymuş olduğumuz ekran kilit desenini unutunca telefonu açmak neredeyse imkânsız ve zor bir durum. Peki, bu durumda kaldırıp telefonu çöpe mi atmalıyız? Tabi ki hayır. Kullanıyorsanız ve kilit desenini unuttuysanız çoğu kişinin aklına telefona reset atma yani cihazı fabrika ayarlarına geri dönüştürmek gelir. Ama bu çözüm telefonda ki tüm bilgilerinizin (resim, müzik, oyun, telefona kayıtlı numara vb.) silinmesine neden olur. Bu çözüme başvurmadan önce telefonunuza tanımlamış olduğunuz mail adresiniz sizi bu sıkıntıdan kurtaracaktır.

Android işlemcili telefonunuzun ekran kilit desenini unuttuğunuzda, mail ile telefonu açmak için telefonunuzun internet bağlantısının olmasına dikkat etmelisiniz. “Google ile kilidi aç” seçeneği ekranda dikkatinizi çekecektir. Ama bu ekran, markalar arasında farklılık gösterebilir.

android kilit deseni bulma

Android Kilit Deseni Bulma

 

Google ile kilidi aç seçeneği tıklandığında gelen ekranda sizden mail ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Bu nokta da mailinizi ve şifrenizi bilmeniz önemlidir aksi takdir de bu işlemi yapamazsınız. Mailinizi ve şifrenizi girdiğinizde telefonunuz açılacak ve tekrar telefon ayarlarına giriş yaparak yeni şifre oluşturabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Yeni Galaxy A Serisi Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir