Akıllı Telefonlara Başörtülü Kadın Emojisi Geliyor

Sosyal medyanın önem kazanması ve akıllı telefonların büyük bir hızla yayılmasına bağlı olarak teknoloji dünyasında da büyük değişimlerin ortaya çıktığı görülüyor. Özellikle dünya genelinde tüm fikirlerin paylaşılmasına izin verilen sosyal medyanın birçok fikrin ortaya çıkmasına da imkan sağlıyor.

Bilindiği üzere mevcut olarak akıllı telefonlarda sunulan emojiler içerisinde başörtülü kadın emojisi bulunmuyor. Dünya genelinde satışa sunulan akıllı telefonlar içerisinde bulunan emojiler bir konsorsiyum tarafından incelenmekte ve onay aldıktan sonra telefonlarda yer almaktadır.

Almanya’da yaşayan genç bir kız tarafından yapılan başvuru neticesinde başörtülü kadın emojisinin kullanılmasına izin verildiği ve 2017 yılı itibariyle yeni emojiler arasında başörtülü kadın emojisinin de bulunacağı belirtiliyor. Bilindiği üzere başörtüsü sadece İslamiyet için değil Hristanlık dininde de oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Konsorsiyum tarafından verilen başörtülü kadın emojisi kararı ile birlikte sosyal medyanın ve teknoloji dünyasının tüm görüşlere ve fikirlere açık olduğu bir kez daha net bir şekilde ortaya koyulmuş oldu.

Bir önceki yazımız olan LG G3 Kasa Çatlama Problemi Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Akıllı Telefonlara Başörtülü Kadın Emojisi Geliyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir