Aliexpress Üzerinden Nasıl Alışveriş Yapılır?

Günümüzün en popüler alışveriş siteleri arasında yer alan Aliexpress bilindiği üzere Çin merkezli olarak dünya genelinde faaliyet göstermektedir. Diğer online alışveriş sitelerinden farklı olarak Aliexpress üzerinden Çin’de üretilen ve dolayısıyla da piyasanın oldukça altında fiyatlarla ürünlerin satılıyor olmasıdır.

Tüm bunların yanı sıra Aliexpress üzerinden yapılan hemen her alışverişlerde ücretsiz kargo seçeneği yer almakta olup sadece kargonun ücretsiz olmasından dolayı zaman uzayabilmektedir.

Aliexpress üzerinden alışveriş yapmadan önce mutlaka kredi kartı veya banka kartına sahip olunması gerekiyor. Güvenilir bir alışveriş için ise satıcının geri bildirim puanının en az yüzde 95 olması oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Gerekli fiyat, ürün ve satıcı araştırması yapıldıktan sonra alışveriş yapılmalıdır.

Genel olarak sipariş verildikten sonra 2 gün içerisinde kargoya verilmekte ve duruma göre ürünün kişinin eline ulaşması 2 aya kadar uzayabilmektedir. Belirtilen sürede kargonun gelmemesi durumunda geri ödeme talebinde bulunulabildiği gibi satıcıya kargonun ulaşması için ek olarak süre de verilebilir.

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go PokeStop ve GYM Merkezi Nasıl Kurulur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Aliexpress Üzerinden Nasıl Alışveriş Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir