Amazon Türkiye Sitesinden Nasıl Alışveriş Yapılır?

Uzun yıllardan beri Amerika merkezli olarak faaliyet gösteren ve online alışveriş sitelerinin lideri konumda yer alan Amazon resmen Türkiye’de de faaliyetlerine başladı. Şuan için Amazon Almanya üzerinden alışveriş yapılmasına izin verilirken yakın bir zamanda direk olarak ülkemizde de yer alabileceği tahmin ediliyor.

Piyasaya göre oldukça uygun fiyatlar ve geniş ürün yelpazesiyle Amazon tarafından ülkemize ücretsiz kargo fırsatı da sunuluyor. Alışveriş yapmak için ilk olarak Amazon Almanya internet sitesi üzerinde yer alan Türkçe versiyonuna giriş yapılmalıdır.

Daha sonra ürünlere göz atabilir ve standart bir alışveriş sitesinde olduğu gibi alışverişinizi yapabilirsiniz. Ürünlerin yanında kargo bilgisi de yer almakta olup birçok ürünün yanında ücretsiz kargo imkanı sunulduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Amazon Türkiye sayfasında kredi kartı veya banka hesap kartı ile ödeme yapılmasına da izin veriliyor. Alışveriş yaparken sepetin toplam tutarına dikkat edilmeli ve gümrükte yaşanabilecek problemler dikkate alınmalıdır.

Yakın bir zamanda gümrük konusuna da çözüm getirileceği ve üzerinde çalışmaların devam ettiği iddia ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Aliexpress Üzerinden Nasıl Alışveriş Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Amazon Türkiye Sitesinden Nasıl Alışveriş Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir