Android Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Android cihazlarda ekran videosu çekmek isteyenlere sürekli olarak cihazların root işleminden geçirilmesi gerektiği söylenir. Fakat Google Play Store üzerinden root işlemine gerek kalmadan oldukça pratik bir şekilde ekran videosu çekebileceğiniz uygulamalar mevcuttur. Ekran videosu çekmek için her hangi bir uygulama indirmeden önce markette uygulamanın kendisine ait olan sayfada need root permission yazmaması gerekiyor. Bu ifadenin yer aldığı uygulamaların kullanılması için root işlemi gerekmektedir. Günümüzde hem uzmanlar hem de üretici firmalar tarafından ise cihazlara root işleminin uygulanması tavsiye edilmemektedir.

AZ Screen Recorder

Rootsuz Ekran Videosu Çekme Uygulamaları

Google Play Store üzerinde root işlemi gerektirmeden ekran videosu çekebilecek birçok uygulama yer alsa da bu uygulamaların birçoğun aşırı reklam kullanıldığı veya tam sürüm için ekstra ücret talep edildiği görülebiliyor.

LiteCam son zamanlarda en çok tercih edilen ekran videosu çekme uygulaması olsa da AZ Screen Recorder uygulaması sunduklarıyla bir adım daha ön plana çıkmayı başarıyor. Bu uygulama sayesinde çekilecek olan ekran videosunun çözünürlüğü, FPS değeri, bit hızı ve yönü pratik bir şekilde ayarlanabiliyor.

Tüm bunların yanı sıra uygulama bünyesinde time lapse özelliği sayesinde videolarda hızlandırma ve yavaşlatma işlemi yapılabilmektedir. Ses kaydı özelliği ile birlikte ise uygulama üzerinden sesli veya sessiz videolar çekmeye de imkan sağlanıyor.

Uygulamanın tamamen ücretsiz olması ve gereksiz reklam yerleşimlerinin bulunmaması da AZ Screen Recorder uygulamasını diğer uygulamaların yanında ön plana çıkarıyor.

Ekran Videosu Çekme

Bir önceki yazımız olan iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Uygulamalar Nasıl Yüklenir? başlıklı makalemizde App Store, Kısıtlama ve Uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir