Android Hızlandırma Uygulamaları İşe Yarıyor Mu?

Android Hızlandırma

Android ve iOS işletim sistemleri karşılaştırıldığında genel bir performans farkı gün yüzüne çıkmaktadır. İlk kullanım zamanlarında iki işletim sisteminden de yüksek performans elde edilebilirken, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların zaman içerisinde performans kaybı yaşamaya başladığı herkes tarafından biliniyor. Yaşanan performans ve hız probleminin çözümü için Google Play Store üzerinden birçok hızlandırma uygulamasının yer aldığı da dikkatlerden kaçmıyor.

Bu uygulamalar genel olarak RAM rahatlatma ve gereksiz dosyaları cihazdan kaldırma gibi işlemleri başarılı bir şekilde yapıyor olsa da günümüzde kullanılan akıllı telefonların hemen hepsinde mevcut olarak RAM rahatlatma ve gereksiz dosyaların tespit edilip silinmesini sağlayan sistem yer almaktadır.

Uygulamalar bu işlemleri hızlandırmak ve sahip oldukları arayüz sayesinde pratik bir hale getirmektedir. Bunun haricinde ekstra bir etkilerinin olduğunu net bir şekilde ifade etmek doğru olmayacaktır. Cihazın bünyesinde yer alan özelliğin de kullanılmasıyla aynı sonuçların elde edilebileceğinin unutulmaması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefonu Yarım Şarj Etmek Zararlı Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Android Hızlandırma Uygulamaları İşe Yarıyor Mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir