Android Telefon Neden Kasar?

qq

Günümüzde akıllı telefonların çoğaldığı bugünlerde android yazılım sisteminin teknolojiye ayak uyduramaması ve kapasitesi yetmediğinden dolayı kullanıcılar donma, yavaşlama gibi problemler ile karşı karşıya kalıyor.

Genel olarak donma, kasılma ve yavaşlama gibi sorunlar telefona yüklenen aşırı yer kaplayan uygulamalar nedeniyle yaşanıyor. Örneğin Facebook uygulaması her ne kadar küçük bir uygulama olarak gözüksede arka planda çalışmaya devam ediyor. Kapatsanız bile bu işlem telefonun ram’inde yer kaplıyor.

qqqq

Ram Nedenli Donma

Android telefonların genelde ram kapasitesi 1 GB olarak belirlenir. Buda telefonların çok uygulamayı kaldıramaması anlamına geliyor. Arka planda yapılan işlemlerin artmasının ardından telefonunuz yavaşlar ve donmaya başlar.

Hatta bazen telefonları donduğu sıra kapatma tuşundan bile kapatamazsınız. Bu nedenle ramde yer kaplayacak ekstra uygulamalardan kurtulmanız gerekiyor. Çözüm olarak bundan başka bir seçenek görünmemekte. Önbelleğinizi temizleyin ve telefonunuzun kasacak uygulamaları yüklemekten kaçının.

qqq

Ekran Kartı Nedenli Donma Sorunu

Akıllı telefonların daha çok sorun yaşadığı donma sorunları ekran nedeni ile gerçekleşiyor. Çözünürlüğü yüksek bir oyuna giriş yaptığınızda telefonunuz o oyunun düzeyinde performans sergilemek için ekranı zorluyor.

Bu nedenle hem ekran kartı ısındığından bataryada ısınarak telefonun arka kısmı aşırı derecede ısınıyor. Ayrıca telefonda donma sorunları yaşanıyor. Telefonunuzun donmaması için çözünürlüğü yüksek oyunları oynamaktan kaçınmanız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Başlıklar:

  • android neden kasıyor 2017
  • kılıf telefonu kasar mı
  • telefon neden kasae vey neden ısınır
  • telefon neden kasar
  • telefon neden kasar veya donar

Android Telefon Neden Kasar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir