Android Telefonlara Root Nasıl Atılır?

Android telefonlara root atma işlemi her ne kadar basit olarak görülse de uzman yardımı alınması tavsiye ediliyor. Aksi taktirde istenmeyen problemler meydana gelebilmektedir.

Android Root İşlemi

Android Root İşlemi

1. Adım

İlk olarak cihazın ayarlar menüsüne girilmeli ve ardından da cihaz hakkında kısmına giriş yapılmalıdır. Daha sonra açılan sayfada yapım numarası şeklinde ifade edilen yazının üzerine arka arkaya yaklaşık 9-10 defa dokunulması gerekiyor.

2. Adım

Birinci adımın ardından geliştirici seçenekleri aktif hale gelecektir. Aktif olduğunu cihaz hakkında sayfası içerisinde ortaya çıkan geliştirici seçenekleri sekmesinden anlayabilirsiniz. İkinci adımda geliştirici seçenekleri sekmesine girilmeli ve açılan sayfada USB hata ayıklama modunun tik işaretiyle aktif hale getirilmesi gerekiyor.

3. Adım

Root işlemi için ön hazırlıklar tamamlanmış olup bu aşamadan sonra bilgisayara küçük boyutlu bir programın kurulması gerekecektir. Kingo Root bu alanda başarısını kanıtlayan programlar arasında yer alıyor. Gerekli olan program kurulduktan sonra cihazın USB aracılığıyla bilgisayara bağlanması gerekiyor. Bilgisayar ve program cihazı tanıdıktan sonra otomatik olarak program üzerinde ROOT yazısı ortaya çıkacak ve ROOT seçeneğine tıklanmasıyla birlikte otomatik olarak işlem başlayacaktır.

4. Adım

Program üzerinde işlem tamamlandığında FINISH ibaresi ortaya çıkacaktır. Bu aşamadan sonra ROOT işlemi tamamlanmaktadır. Bu işlemin ardından Google Play Store üzerinden Supersu adı verilen resmi uygulama indirilerek uygulamalar üzerinde gerekli ayarlamalar rahatlıkla yapılabilir.

Root atmadan önce mutlaka uzman yardımı almayı ihmal etmeyiniz.

Android Root

Android Root

Bir önceki yazımız olan 1500 Tl'ye Alınabilecek En iyi Akıllı Telefonlar başlıklı makalemizde 1500 TL, Akıllı Telefon ve Tavsiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir