Apple iPad 2 iOS Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Dünya teknoloji devi Apple tarafından genel olarak yılda bir kere yeni Apple ürünleriyle birlikte iOS sürümü de çıkarılmaktadır. Her yeni iOS sürümü ile birlikte ise Apple tarafından eski ürünlere güncelleme desteği kesilmektedir. Bilindiği üzere günümüzde iPhone 4 ve öncesinde yer alan iPhone cihazlarında güncelleme desteği bulunmamaktadır. Cihazların yenilenmesi ve performansın düşmemesi için bu tarz bir uygulamaya giden firmanın iPad modelleri için ise daha esnek davrandığı dikkatlerden kaçmıyor.

Birçok iPhone modeli için güncelleme desteği kesilmiş olsa da iPad 2 modeline kadar mevcut olarak güncelleme desteğinin devam edildiği görülüyor. Fakat iPad 2 modelinde cihaz içerisinden güncelleme yapma özelliği bulunmadığı için bilgisayar üzerinden iTunes aracılığıyla güncelleme yapılması gerekiyor.

Güncellemenin sorunsuz bir şekilde yapılması için ilk olarak şarjın tam olarak doldurulması ve bilgisayar üzerinden kablo ile iTunes programına bağlanılması gerekiyor. Program bünyesinde yer alan yazılım güncelleme kısmından son sürüm kontrol edilmeli ve bulunduktan sonra da güncelleme işlemi başlatılmalıdır. Sorun yaşamamak için güncelleme bitesiye kadar kesinlikle cihaz ile bilgisayar arasındaki bağlantının kopmaması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan iPad Web WhatsApp Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Başlıklar:

  • ipad 2 guncelleme nasil yapilir
  • ipad air 2 güncelleme nasil yapilir
  • tablet ios güncelleme

Apple iPad 2 iOS Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir