Araçlar Bağımsız Park Ediyor

Dünyanın en büyüğü olarak bilinen uluslararası orijinal ekipman ve lastik tedarikçilerinden biri olan Constinental, otomatik sürüş ile ilgili yaptığı çalışmalar sayesinde araçların bağımsız bir şekilde kendini park etmesini öğretti.

Sürücü kişilerin en büyük sorunu haline gelen park etme, sürücüler için gün geçtikçe daha zor ve sevilmeyen bir görev olarak yer alıyor. Günümüzde artmakta olan araç sayısı ile de bu görev çok daha zor bir hal alıyor.

araç park etme sistemi geliştirildi

Araç Park Etme Sistemi Geliştirildi

Bu sorunu gidermek için de Continental sürücülere kolaylık sağlayarak bir çözüm sunuyor.

Araç Nasıl Kendini Park Eder

Eğitimli Park İşlevi sayesinde aracı park etme süreci kayıt altına alınıyor ve saklanabiliyor. Park etme tekrarı aynı noktada olduğu zaman sürücünün tek yapması gereken şey, park etme kaydının başlangıç noktasına doğru aracı sürmek ve düğmeye basmak oluyor. Daha sonra araç önceden öğrendiği bu park işlemini bağımsız bir şekilde yerine getiriyor.

Eğitimli Park İşlevinde, aracın içinde bulunan kamera, sensör ve radarlar kullanılarak çevre algılanıyor. Eğitimli Park için de araçlarda bulunan sensör teknolojisinin çoklu kullanımının önemi anlaşılıyor.

araç kendini park ediyor

Araç Kendini Park Ediyor

Sürücü Aracının Park Edilmesini İzleyecek

Rota ilk olarak manuel bir şekilde çalıştırıldığında, sistem bulunan sensör verilerinden çevrenin kesin olan bir haritasını üretiyor ve haritayı saklıyor. Bu harita kapsamında, araç tekrar olduğu zaman, sürücü araçtan çıkarak aracın belirlediği kesin konuma park edişini izleyebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir