Audi’de 850 Bin Dizel Otomobile Geri Çağrı Hazırlığı

Alman otomobil üreticisi ve en popüler otomobil markalarından biri olan Audi, ABD ve Kanada haricinde tüm dünya genelinde bulunan 850 bin dizel otomobilini yeni bir yazılım yüklemek için geri çağırmaya hazırlanıyor. Yeni bir yazılım yüklemesi yapmak için geri çağıracağı 850 bin dizel otomobilde Audi, gönüllülük esas olduğunu da duyurdu.

audi dizel araçlarını geri çağırıyor

Audi Dizel Araçlarını Geri Çağırıyor

Volkswagen bünyesinde bulunan Audi yetkilileri tarafından yapılan geri çağrı açıklamasında, Audi AB5 ve AB6 dizel motorlu otomobiller için bir yenileme programı sunduğu açıklandı. Yapılan açıklamada bu yenileme programının Avrupa’daki ABD ve Kanada ülkelerini kapsamadığının altı çizildi.

850 Bin Geri Çağrılacak Dizel Otomobil Aranıyor

Audi yetkilileri, dizel otomobillerde yapmayı planladıkları bu yenileme projesinde 6 ve 8 silindirli dizel motora sahip olan, 850 bin tane Audi otomobil modelleri için yeni bir yazılım uygulanacağını belirtti. Mevcut yasal zorunlulukların dışında, uygulanması planlanan bu yenileme projesinin sürüş koşullarında emisyonu daha geliştireceğinin altı çizildi.

audi araçları geri çağırılıyor

Audi Araçları Geri Çağırıyor

Ücretsiz Olarak Yenilenecek

Audi dünya genelinde bulunan 850 bin dizel motorlu otomobil gönüllülükle geri çağırırken, uygulanacak olan bu proje Porsche, Volkswagen markalarında aynı tip motorlarla donatılmış modeller içinde geçerli olduğu açıklandı. Müşterilerin gönüllülük esasıyla geri çağrıya yanıt vermeleri gerektiği yapılan açıklamalarda belirtilirken, otomobillere yüklenecek olan yeni yazılım için araç sahiplerinden hiçbir ücret alınmayacağı, ücretsiz bu projeden faydalanılacağı duyuruldu.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir