Blog Sitesi Nasıl Açılır?

Blogger Açma

Günümüzde hemen herkesin internet üzerinde kendisine ait bir sayfası olmaya başladığı dikkatlerden kaçmıyor. Bilindiği üzere hayatın büyük bir bölümünün internet üzerinden yaşanmaya başladığı şu günlerde internet sitesi açanların sayısında da büyük bir artış meydana geliyor.

Ücretli olarak açılabilen sitelerin yanı sıra ücretsiz olarak da açmanıza imkan veren birçok platform yer almaktadır. Bunlar arasında en köklü ve en yaygın olarak kullanılan ise Google tarafından sunulan Blogger sistemidir.

Blogger üzerinden ücretsiz bir blog sitesi açmak için sadece gmail hesabına sahip olunması yoksa yeni bir gmail hesabı açılması yeterli olacaktır. Daha sonra Google üzerinden Blogger bölümüne giriş yapılmalı ve gerekli alanlar eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Blogger tarafından sunulan birçok tema olsa da kişilerin kod şeklinde kendi temalarını yüklemelerine de imkan veriliyor.

Son derece basit bir seviyeye indirgenen Blogger kontrol paneli herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir ve oldukça kısa bir süre içerisinde de kişiler içeriklerini internet üzerinden kendi blog sitelerinde yayınlamaya başlayabilirler.

Bir önceki yazımız olan Uçaklarda Bilgisayar Kullanmak Yasak Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Blog Sitesi Nasıl Açılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir