Dropbox Özellikleri: Dropbox Nasıl Kullanılır?

Teknoloji dünyasında meydana gelen gelişmelerle birlikte son yıllarda özellikle mobil internet hızında büyük bir ilerleme sağlandığı biliniyor. Mobil internet hızında meydana gelen hızlanma sayesinde yepyeni teknolojiler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Bulut teknolojisi de özellikle internet hızında meydana gelen artışın sonucu olarak son yıllarda oldukça popüler bir hale geldi.

Dropbox Uygulaması

Dropbox Uygulaması

Dropbox da en çok tercih edilen bulut teknoloji platformları arasında yer alıyor. Belirli bir kapasiteye kadar tamamen ücretsiz olan bu platformda kapasite artışı için ekstra ücret talep edilmektedir.

Bulut platformu olan Dropbox’ın kullanılmasından önce ilk olarak Windoes, Mac OS, Linux, iOS, Android veya Blackberry için hazırlanan uygulamalardan uygun olanının indirilmesi gerekiyor.

Daha sonra ise uygulama üzerinden ilk defa kullanacak kişilerin hesap oluşturmaları istenmektedir. Gerekli hesap oluşturulup uygulamaya giriş yapıldıktan sonra standart olarak 2 GB büyüklüğünde ücretsiz bir alan kullanıma sunulur. Uygulama üzerinden Open Dropbox Folder bölümüne giriş yaparak ücretsiz olarak sunulan diskinizi doldurmaya ve düzenlemeye başlayabilirsiniz. Başka bir yerde veya başka bir cihazda Dropbox içerisinde bulunan dosyalara erişim sağlayabilmeniz için Dropbox uygulamasını veya Dropbox resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. Kendi hesabınızla giriş yaptıktan sonra dosyalarınıza direk olarak ulaşabilir ve ihtiyacınız olan dosya veya klasörleri internet hızınıza bağlı olarak kısa bir süre içerisinde rahatlıkla indirebilirsiniz.

Bulut teknolojisi sayesinde tüm dosyalarınız güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Uygulamalar Nasıl Yüklenir? başlıklı makalemizde App Store, Kısıtlama ve Uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir