Dünyanın En Güvenli Otomobili

Dünyanın en güvenli otomobil namı bu yıl bir başka markanın eline geçti.

Amerikan Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirmenin sonucu ile, Volvo markasının bile elde edemediği dereceye Mazda markası sahip oldu ve geleneksel en güvenli otomobil olan Volvo’yu geride bıraktı.

mazda güvenilir araba

Mazda Güvenilir Araba

Güvenlik Standartları

Otomobil almak isteyen herkes, alacağı araçlarda farklı özellikler veya standartlar aramaktadır. Kendi isteklerine hitap eden araçlara her zaman daha yakındırlar. Her araçta olan özellikler de birbiri ile aynı değildir. Ancak her aracın aynı olan noktası güvenlik standartları olmaktadır.

Yıllardır yapılan testlerde ve değerlendirmelerde Volvo markalı araçlar güvenlik standartları olarak en üst düzeydeydi. Ancak bu yıl yapılan değerlendirmelere göre 2017 modelinde olan Mazda araçları, Japonların üretiminde olan Volvo markasını da geride bırakarak, en güvenli otomobil sahibi oldular.

Yapılan Testler ve Açıklamalar

Kurumun bünyesinde yapılmış olan testlere ve değerlendirmelere göre elde edilebilecek olan en yüksek değer “Top Safety Pick”’e Mazda’nın uygun görüldüğü açıklandı. Aynı koşulda olan testlere katılan yeni Volvo XC90 ve S90 da 2017 model Mazda araçları tarafından geride bırakılıyor.

dünyanın en güvenli otomobili

Dünyanın En Güvenilir Otomobili

Yapılan değerlendirmeler sonucunda Mazda 3, 6, CX-3, CX-5 ve CX9 modelleri en güvenli otomobil unvanına sahip olmakta.

Volvo, yeni modeli olan V90’ı yakın bir süre içerisinde, yapılan aynı testlere sokacak. Merak ile Volvo V90’ın bu test sonuçları bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir