Elektronik Kitap Okuyucuya Nasıl Kitap Yüklenir?

Calibre

Son yıllarda kullanım oranı artmaya başlayan elektronik kitap okuyucuların kısa bir zaman içerisinde normal kitapların yerini alabileceği düşünülüyor. Ülkemizde faaliyet gösteren kitap satış sitelerinde hemen her kitabın e-kitap versiyonunun satışa sunuluyor olması da bu durumu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Elektronik kitaplar her ne kadar akıllı telefon, tablet veya bilgisayarlardan okunabiliyor olsa da günümüzde satışa sunulan özel okuyucu cihazlar üzerinden çok daha sağlıklı bir şekilde okunabiliyor.

Elektronik kitap okuyuculara kitap atmak için öncelikle bilgisayar ile usb kablo ile bağlantı kurulması gerekiyor. Daha sonra cihazın içerisine uygun formata sahip kitapların atılması gerekiyor. Genel olarak tam da bu noktada problemler gün yüzüne çıkmakta ve her zaman desteklenen formatlara uygun kitaplar bulunamamaktadır.

Calibre programı sayesinde e-kitap formatları arasında rahatlıkla dönüşüm yapılabilmekte ve kitapların yazı büyüklüğü, satır aralığı, sayfa boşluğu gibi tüm detaylar da büyük bir rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Akıllı cihazlar üzerinden okumak isteyenler için ise çok sayıda özel olarak hazırlanmış uygulamalar yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Samsung Gear S3 Akıllı Saat Fiyatı Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Elektronik Kitap Okuyucuya Nasıl Kitap Yüklenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir