Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Dünya genelinde en çok ziyaret edilen sosyal medya sitelerinin başında gelen Facebook sürekli olarak güncellenmekte ve kullanıcılara farklı deneyimler sunulmaktadır. Haber kaynağındaki videoların gezinme sırasında otomatik olarak oynatılmaya başlaması da sunulan yeni özellikler arasında yer alıyor.

Videoların otomatik oynatılması her ne kadar büyük bir pratiklik olarak görülse de çoğu zaman takılmalara ve kota tüketimi açısından da problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi problemleri ön gören Facebook ise özelliğin kullanımını kullanıcıların seçeneklerine bırakmaktadır.

Facebook haber kaynağındaki videoların otomatik olarak oynatılma özelliğinin kapatılması için sağ üst kısımda yer alan ok işaretinden ilk olarak ayarlar kısmına girilmelidir. Ayarlar bölümüne girildikten sonra ise sol kısımda yer alan Videolar sekmesine tıklanmalıdır.

Açılan bölümde Videoları Otomatik Oynat seçeneğinin yer aldığı görülmektedir. Seçeneğinin kapalı yapılmasıyla birlikte otomatik video oynatma özelliği devre dışı kalacaktır.

Özellikle mobil uygulamadan ve hücresel veriden giriş yapanların mutlaka özelliği kapatmaları tavsiye edilmektedir. Aksi taktirde videoların açılmasıyla birlikte internet kotası fazlasıyla kullanılacaktır.

Video Oynatma

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir