Fiat’ta 60. Yıl

Fiat, efsanevi modeli olan 500 ile 60. yılının başarısını kutluyor. Yıl sonuna kadar 60 yıllık başarıya özel olarak sınırlı sayıda üreteceği seride, efsanevi model olan 500’ün de özel serisini Temmuz ayı ve sonrası dahil olmak üzere Türkiye’de satışa çıkarıyor.

fiat

Fiat

Fiat 500

Efsanevi model olarak bilinen Fiat 500, otomotiv tarihinde oldukça özel bir yere sahip olan araç olarak nitelendiriliyor. İtalyan tasarımları ile üretilen araç bir çok etkinliğe dahil oluyor.

4 Temmuz 1957 tarihinde İtalya’da üretilmiş olan 500, her geçen gün talepleri karşılamaya çalışıyor ve yeni seriler üretiyor.

İlk olarak Torino’da üretilen araç seneler içerisinde toplamda 4 milyon adedi geçen bir satışa sahip oluyor. Fiat’ın 60. yılının olması sebebinden sınırlı sayıda üretilecek olan serisi, Fiat 500 Anniversario da Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı.

fiat 500

Fiat 500

Fiat 500 Anniversario

Dualogic şanzıman ile Türkiye’de kombine edilmiş olan araç, 69 HP gücünde olan 1.2 litre motor ile seçeneklendirildi.

Hem cabrio karoser hem de hatchback seçeneğine sahip olan Anniversario, Türkiye’de 84 bin 900 TL’den başlangıç satış fiyatına sunuldu.

Farklı renk seçeneğine sahip olan araç bunu Sicilia Turuncusu ve Riviera Yeşili ile sağlıyor. Retro konsola sahip olmasının yanı sıra birbirinden farlı noktalarda kullanılan logolar ve motor kaputunda bulunun krom kaplama da dikkat çekiyor.

60 yıllık araç görüntüsüne sahip olması ve ayna başlıkları üzerinde bulunan krom vurgular ile yeni seri ön plana çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir