Ford 400 Bin Aracı Geri Çağırdı

Kuzey Amerika’da satışının gerçekleştirildiği 400 bin araç, Ford tarafından yapılan işlem ile geri çağırıldı.

Son zamanlarda birçok marka tarafından yapılmakta olan geri çağırma operasyonlarına da Ford markası da dikkatleri üzerine çekerek dahil oldu. Bu konu ile ilgili yapılmış olan yazılı açıklamalarda da belirtildiği gibi, özellik ile transit olarak bilinen otobüs ve kamyonetlerde teknik sorunlarının tespit edildiği ve bu nedenden dolayı araçların geri çağrıldığı belirtildi.

ford 400 bin aracı çağırdı

Ford 400 Bin Aracı Çağırdı

Hedefte Olan Araçlar

375 bin adet ile Amerika Birleşik Devletleri’ne, 26 bin adet ile de Kanada’ya satışı yapılan Ford transit araçlar geri çağırılarak, çeşitli işlemler ile teknik servislerinde tabi tutulacaklar.

Teknik sorunların olmasına rağmen bugüne kadar herhangi bir kazanın yaşanmaması da dikkat çekerken, bu araç sahiplerinin sağduyulu olması ve herhangi bir ücret istenmeden bu konuda destek de alabilecekleri ifade edildi.

ford araçları geri çağırıyor

Ford Araçları Geri Çağırıyor

Ücretsiz Teknik Sorun Gidermek

Bölgelerinde bulunan Ford teknik servisleri, araçları ile başvuru yapılmış olan transit sahiplerine, araçlarında bulunmakta olan bu teknik sorunları ücretsiz bir şekilde sağlayacaktır. Bu sayede yolculuk daha da güvenli bir şekilde gerçekleşecektir.

Yapılan açıklamalara göre özellik ile 2004 Ocak ve 2017 Haziran tarihleri arasında üretilmiş olan transit araçların bu teknik sorunlara sahip olduğu belirtildi. Bu tarihler arasındaki araçların da Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Kansas City eyaletinde üretimi yapılırken hataların tespit edildiği bildirildi.

 

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir