General Mobile GM 6 Tanıtıldı

General mobile markası her ne kadar yeni bir marka olmasa da bizler markanın adını General Mobile Discovery isimli akıllı telefonu ile çokça duymaya başlamıştık. General Mobile, Discovery modelli akıllı telefonu ile iyi satış rakamlarına ulaşmış ve oldukça fazla oyuncunun bulunduğu mobil telefon pazarında kendisine yer edinmişti.

general mobile gm6 tanıtıldı

General Mobile GM 6 Tanıtıldı

General Mobile Andoid One ortaklığında geliştirdiği yeni telefonu olan GM 6 modelini 2017 Mobil Dünya Kongresinde tanıttı. Henüz piyasaya çıkmamış ve fiyatı belli olmayan General Mobile GM 6 özellikleri ile orta segmentte kendisine iyi bir pazar payı edinmeye çalışacak.

General Mobile GM 6’nın Teknik Özellikleri

General Mobile GM 6 64 bit işlemci, 720p ekran, 5 inç dokunmatik Gorilla Glass ekran, 13 mp arka, 8 mp flaşlı ön kamera, yüksek bağlantı seçenekleri gibi özelliklere karşımıza çıkıyor. GM 6 her ne kadar orta seviye bir telefon olarak karşımıza çıksa da üst seviyedeki rakipleriyle yarışacak gayet hızlı bir şekilde çalışan parmak izi sensörü, 3 gb ram ve 32 gb artırılabilir hafıza gibi özelliklere de sahip. GM 6 işlemcisi, ekran çözünürlüğü ve yüksek ram kapasitesi ile birlikte performans anlamında kullanıcılarını üzmeyecektir.

general mobile gm 6 yorumları

General Mobile GM 6 Yorumları

General Mobile GM 6 ve Android One Ortaklığı

Android One projesi kapsamında geliştirilen GM 6 bu anlamıyla rakiplerinden bir adım önde ortaya çıkıyor. Giriş ve orta seviye kullanıcıların en çok yakındığı konulardan birisi telefonların aldıkları şekilde kalması yani güncelleme almaması ya da çok az almasıdır. Ancak GM 6 Google ile işbirliği içerisinde geliştirildiği için saf Android sistemi ile arayüzünü kullanıyor ve hem gereksiz yüklerden arınmış hem de uzun süreli ve sorunsuz bir güncelleme desteğine sahip olmuş oluyor.

general mobile gm6

General Mobile GM 6

Piyasada halen üst seviye birçok telefonun Android 7 Nougat sürümüne güncellenmemesine rağmen GM 5 ve GM 5 Plus modellerinin bu sürüme hali hazırda geçmiş olmaları bunun en güzel örneği olarak karşımıza çıkıyor.

general mobile gm6 özellikleri

Genral Mobile GM6 Özellikleri

Bir önceki yazımız olan Asus Zenfone 4 Teknik Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir