Google Chrome Gizli Sekmesi Nasıl Açılır?

Bilindiği üzere Google Chrome ve diğer tüm internet tarayıcıları üzerinden gerçekleştirilen ziyaretlerin tamamı tarayıcılar üzerinde kayıt altına alınır. Bu kayıtlar silinmediği taktirde sürekli olarak kaydedilmeye devam edilir. Google Chrome ayarlar kısmından geçmişe dönük silme işlemini gerçekleştirmek ise oldukça kolaydır.

Hiç bir şekilde kayıt alınmasını ve kayıtları silmekle uğraşmak istemeyen kişilerin ise Google Chrome gizli sekme özelliğini kullanmaları tavsiye ediliyor.

gizli-mod-bilgisayar

Tarayıcı üzerinden gizli sekme açmak için ilk olarak sağ üst tarafta yer alan ve üç tane alt alta çizgi şeklinde olan ikonun tıklanması gerekmektedir. Daha sonra aşağıya doğru açılan menü içerisinden Yeni Gizli Pencere sekmesinin tıklanması gizli sekmenin açılması için yeterli olacaktır. Gizli sekmeyi kapatmak için ise normal çarpı işaretiyle kapatma işleminin yapılması yeterli olacaktır.

Bunun haricinde bu işlemin kısayol tuşları da yer almaktadır. Klavye üzerinden Ctrl + Shift + N tuşlarıyla da pratik bir şekilde gizli sekme açılabilir. Bu özellikle hem bilgisayar hem de akıllı telefonlarda kullanılabilmektedir.

gizli-mod-telefon

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarım Yavaşladı Ne Yapabilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir