İlk 6 Ay Pazarda Lider Marka

Son 17 yıldır binek araçlarda lider olan Renault markası, 2017 yılının ilk 6 ayında da yüzde 15,9’luk pay ile pazarda liderliğini sürdürmektedir.

İlk 6 ayda pazardaki payını 0,7 puan olarak arttıran Renault, toplamda pazardan 18,7 oranında bir pay elde etti.

Renault ve gurubunda olan Dacia, 75 bin 130 adet satış yaparak pazardaki payını 0,7 arttırdı ve pazarda 18,7 oranında paya ulaştı.

renault yeni modelleri

Renault Yeni Modelleri

Renault En Çok Satılan Modelleri

Clio ve Megane Sedan modelleri, Türkiye’de en çok tercih edilen ilk üç model arasında yer almakta.

  1. sırada 16 bin 750 adet satış ile Megane Sedan, 3. sırada ise 13 bin 978 adet satış ile Clio HB yer almakta.
renault araç modelleri

Renault Araç Modelleri

Renault’tan Açıklama

Oyak Grubu Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş şöyle bir açıklama yaptı: “ 17 yıllık binek otomobil liderliğimizin yanı sıra 2017 yılının ilk yarısını toplam pazar lideri olarak tamamladık. Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk üç modelinin ikisi Renault markasına ait. Bu başarılı sonuçlardan duyduğumuz mutluluğun yanı sıra ülkemizin en çok tercih edilen modellerinin yerli olmasından da ayrıca gurur duyuyoruz. İhracatın lokomotif sektöründe yerli üretim yapan bir marka olarak, Megane Sedan ve Clio Ailesi ile pazarda yerlilik oranının yükseltilmesine yaptığımız katkıdan ayrıca memnunuz. Renault olarak 33 bin 586 adet ile yerli otomobil satışlarında liderliğimizi de yılın ilk yarısında koruduk.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir