Instagram Paylaşım Zamanlama Nasıl Yapılır?

Son zamanların büyük bir ivmeyle yükselen uygulamaları arasında lider konumda yer alan Instagram bilindiği üzere Facebook bünyesinde faaliyet gösteriyor. Facebook’un desteği ve gücüyle her geçen gün daha popüler hale gelen Instagram’ın yakın bir zaman içerisinde çok daha iyi bir konumda yer alacağı tahmin ediliyor.

Kişisel hesaplar olduğu kadar Instagram üzerinde ticari faaliyet gösteren birçok hesap da yer almaktadır. Özellikle ticari amaçla faaliyet gösteren hesapların uzun zamandan beri paylaşım zamanlama özelliğinin getirilmesini beklediği biliniyor. Henüz Instagram’ın bu konuda bir çalışma yürütüp yürütmediği ile ilgili bilgi bulunmuyor.

Bu amaçla Buffer adı verilen aracı sistem sayesinde rahatlıkla gönderi paylaşımı yapılabilmektedir. Sistemin kendi internet sitesine girilmesi ve ardından da Instagram hesabı için yetki verilmesi gerekiyor. Daha sonra uygulama marketi üzerinden Buffer uygulaması indirilmelidir.

Uygulama üzerinden son derece pratik bir şekilde Instagram paylaşımlarınızı ay, hafta, gün ve saat olarak planlayabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan uygulama aynı zamanda Facebook ve Twitter için de kullanılabiliyor.

Buffer Planlama

Bir önceki yazımız olan Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir