Instagram’a Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Instagram Nasıl Reklam Verilir

Facebook bünyesine girmeden önce her hangi bir şekilde reklam almayan Instagram uygulaması kısa bir süre önce sponsorlu reklam almaya başladı. Bilindiği üzere dünyanın en büyük sosyal ağları arasında yer alan Instagram geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alındı. Bu sebepten dolayı da birçok noktada Facebook ve Instagram entegre bir şekilde çalışıyor.

Facebook Üzerinden Reklam Veriliyor

Instagram kullanıcılarının Instagram içerisinde sponsorlu bir şekilde reklam verebilmesi için Facebook üzerinden reklamlarını oluşturmaları ve ayarlarını yapmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra Instagram uygulama ayarlarının yer aldığı bölüm içerisinde de reklam oluşturma birimi yer almaktadır. Bu birim içerisinde reklam ayarları önizlemeli bir şekilde yapılabiliyor.

Google reklamlarında olduğu gibi belirlenen bütçe ve planlama dahilinde reklamlar yayınlanabilmektedir. Ayrıca Instagram tarafından reklam karşılığında kazanılacak olan takipçi ve beğeni sayıları gibi tahmini değerler de gösterilmektedir. Özellikle Instagram üzerinden ürün satışı gerçekleştiren sayfaların reklam aracılığıyla satışlarını ciddi anlamda yükseltebileceğinin altı çiziliyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayelerine Çıkartma Nasıl Eklenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Instagram’a Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir