iPad Web WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Teknoloji dünyasında meydana gelen gelişmeleri yakından takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere bir süredir WhatsApp tarafından Web WhatsApp hizmeti sunuluyor. Sunulan hizmet kapsamında görüntü aktarma teknolojisi ile birlikte uygulamaya bilgisayar ve tablet üzerinden de giriş yapılmasına imkan veriliyor.

iPad cihazlarında özelliğin kullanılabilmesi için ilk olarak Safari uygulaması üzerinden web.whatsapp.com adresine girilmelidir. Safari üzerinden direk olarak whatsapp.com adresine yönlendirme yapılacak olup web.whatsapp.com adresine geçiş yapılabilmesi için sayfa yenileme ikonu üzerine uzun süre basılı tutulmalıdır. Basılı tutulduktan sonra masaüstü sürüme git ekranı ortaya çıkacaktır. Masaüstü sürüme git seçeneğine basıldıktan sonra ekrana QR kod alanı çıkacaktır.

Bu aşamadan sonra akıllı telefon üzerinden uygulamaya girilmeli ve WhatsApp Web bölümüne girilmelidir. QR kod okuma alanına iPad ekranında çıkan QR kod tanıtılmalıdır. İşlemlerin tamamlanmasının ardından saniyeler sonra iPad Web WhatsApp özelliği aktif hale gelecek ve uygulama iPad üzerinden de rahatlıkla kullanılabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeleri Bilgisayardan Nasıl İzlenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

iPad Web WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir