iPhone iOS Nasıl Güncellenir?

Apple tarafından genel olarak yılda bir defa yeni iOS sürümü yayınlanırken ayrıca yıl içerisinde mevcut sürüme ek güncellemeler gelebilmektedir. Güncellemelerin eksiksiz bir şekilde yapılması cihazın tüm özelliklerinin rahat bir şekilde kullanılabilmesi ve telefonun performansı için büyük bir önem taşımaktadır.

iPhone modellerinde iOS güncellemesi kablo aracılığıyla bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden yapılabilse de telefon üzerinden yapılması çok daha pratik olmaktadır. Cihaz üzerinden direk olarak güncellemenin yapılabilmesi için ise öncelikli olarak telefonun şarjının tam dolu olması veya şarja bağlı olması tavsiye ediliyor. Güncelleme esnasında cihazın kapanması durumunda hatalar meydana gelebiliyor.

Ayrıca veri kullanımı büyük olabileceği için Wifi bağlantısının  yapılması da verilen tavsiyeler arasında yer alıyor. İlk olarak Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme işlemleri sırasıyla izlenerek güncelleme sayfası açılmalıdır. Her hangi bir güncelleme bulunması durumunda İndir ve Yükle seçeneği açılacaktır.

Bu seçeneğin seçilmesi durumunda güncelleme otomatik bir şekilde başlayacaktır. Güncellemenin büyüklüğüne göre uzun yada kısa bir süre alabilir. Güncelleme tamamen bittikten sonra cihaz otomatik olarak açılıp kapanacaktır.

iOS Güncelleme

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy C7 Akıllı Telefon Modeli Nasıl? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

iPhone iOS Nasıl Güncellenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir