iPhone Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

Akıllı telefon kullanıcılarının çok daha iyi bileceği üzere cihaz bünyesinde yer alan uygulamalara sürekli olarak yapımcı firmalar tarafından güncellemeler gönderilmektedir. Gönderilen güncellemeler ile birlikte uygulamaların performansı artırılmakta ve yeni özellikler eklenmekte olsa da mobil veri kullanımını büyük oranda artırmaktadır. İstenilen zaman manuel olarak da güncellemeler yapılabileceğinden dolayı kişilerin otomatik güncelleme özelliğini kapatmaları tavsiye ediliyor.

Otomatik güncellemenin devre dışı bırakılması için cihaz üzerinden ilk olarak Ayarlar’a girilmelidir. Daha sonra açılan sayfada iTunes ve App Store Güncellemeler sekmesini kapalı konuma olunması gerekmektedir. Yapılan bu işlemin ardından otomatik olarak uygulamalara güncelleme gönderilmeyecektir.

Uygulamaların güncellenmek istenmesi durumunda ise App Store ve iTunes’e giriş yapılarak uygulamalar bölümünden istenilen uygulamaların güncellemeleri seçilerek başlatılabilmektedir. Mobil veri kullanımının tasarrufu için uygulama ve sistem güncellemelerinin tamamının Wifi bağlantısı varken yapılması tavsiye edilmektedir.

Aksi taktirde büyük güncellemeler mobil veri kotasını hızlı bir şekilde bitirebilmektedir. Ayrıca cihazın şarjını da negatif olarak etkilediği unutulmamalıdır.

iPhone Otomatik Uygulama Güncelleme

Bir önceki yazımız olan iPhone iOS Nasıl Güncellenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

iPhone Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir