iPhone Seri Numarası Nasıl Bulunur?

Birçok farklı sebepten dolayı iPhone seri numası veya imei numarasının öğrenilmesine ihtiyaç duyulabilir. iPhone modellerinin tamamında seri numarası orijinal kutu üzerinde, iTunes’te ve cihazın içerisinde yer alan ayarlar bölümünde yer almaktadır. Tercih edilen her hangi birisinden seri numarasına bakılması yeterli olacaktır.

3 farklı noktada yer alan seri numarasını en kolay öğrenmenin yolu ise ayarlar bölümüne başvurmak olacaktır. Cihazın kaybolması durumunda ise kutu veya iTunes yazılımına ihtiyaç duyulacaktır.

Telefon üzerinde seri numarasını öğrenmek isteyenlerin ilk olarak cihazın içerisinde yer alan ayarlar menüsüne girilmesi gerekiyor. Daha sonra açılan yeni sayfadan ise genel sekmesine geçiş yapılmalıdır.

Genel sekmesinin genel olarak en alt kısmında ise hakkında bölümü yer alacaktır. Hakkında bölümü içerisinde cihazla ilgili olarak tüm detaylar yer almaktadır. Buradan imei veya seri numarası kolaylıkla öğrenilebilir. Bunun yanı sıra iTunes’te de cihaz bilgileri kısmında hakkında bölümünde olan tüm bilgiler yer almaktadır.

Özellikle cihazların çalınması, kaybolması gibi durumlarda bu numaralara ihtiyaç duyulabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Telefon Hafızası Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir