iPhone’da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

iPhone yeni modellerinde 16 GB versiyonuna yer vermesi büyük bir tepki çekse de önlemlerin alındığı da dikkatlerden kaçmıyor. Günlük hayat içerisinde kullanılan uygulamaların ve telefonun kullanım süresinin artması sonucunda hafıza problemleri de ortaya çıkmaktadır. Fakat iOS 9 işletim sistemiyle birlikte geliştirilen iCloud teknolojisi sayesinde kullanıcılar çektikleri fotoğrafları ve videoları otomatik olarak buluta aktararak hafıza problemi konusunda büyük bir çözüm getirmektedir.

Sürekli olarak veri alış verişinde bulunan uygulamalar da hafızanın dolmasını en çok etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Facebook ise bu uygulamaların başında bulunmaktadır. Facebook kullanıcılarının belirli aralıklarla uygulama önbelleğini temizlemeleri tavsiye ediliyor.

Facebook önbelleğini temizlemek için uygulamaya girilmeli ve ayarlar bölümünden hesap ayarları seçilmelidir. Ardından tarayıcı bölümüne girilmeli daha sonra ise verileri temizle denilmesi yeterli olacaktır. Oldukça kısa süren bir işlemin ardından tüm önbellek temizlenecek böylelikle hem hafıza problemine çözüm getirilmiş olacak hem de Facebook uygulamasında hızlanmaların yaşandığı görülecek. Bu işlemin ara ara tekrarlanması cihazın sorun yaşanmadan kullanılması için büyük bir önem taşıyor.

Facebook Önbellek

Bir önceki yazımız olan Instagram Paylaşım Zamanlama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir