iPhone’da Home Tuşu Titreşimi Nasıl Ayarlanır?

iPhone çılgınlığı dünya genelinde yeni iPhone 7 modeliyle birlikte devam ediyor. Teknoloji devi Apple tarafından üretilen ve satışa sunulan cihaz satışa sunulduğu ilk günden beri kendi satış rekorlarını kırıyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda ülkemizde resmi olarak satışa sunulan telefon dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ilgi görüyor.

iPhone 7’de meydana gelen en büyük değişikliklerin başında home tuşu geliyor. Önceki cihazlarda olduğu gibi iPhone 7 modelinde fiziksel bir home tuşuna yer verilmiyor.

Taptic Engine destekli olarak geliştirilen yeni tuşa dokunulduğunda titreşimli bir şekilde geri dönüt alınmaktadır. Cihazın kendi özelliği olarak home tuşu titreşiminin şiddeti ayarlanabilmektedir.

Titreşim ayarının yapılabilmesi için Ayarlar – Genel – Ana Ekran Düğmesi seçeneklerinin takip edilmesi gerekiyor. Home tuşunun titreşimi için Apple tarafından 3 farklı seçenek sunuluyor. Çok az, standart ve şiddetli olarak sıralanan seçeneklerden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Özellikle yoğun olarak telefon kullanan kişilerin şarj tasarrufu açısından çok az seçeneğini tercih  etmeleri tavsiye ediliyor.

iPhone 7 Home TitreşimiPhone 7 Home Titreşim 2

Bir önceki yazımız olan iPhone Seri Numarası Nasıl Bulunur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir