iPhone’da Müziklerden Zil Sesi Nasıl Yapılır?

iPhone işletim sistemi genel olarak müdahaleye kapalı olmasından dolayı diğer akıllı telefonlarla kıyaslandığında belirli konularda kontrol problemi yaşanabilmektedir.

iPhone modellerinde müzikleri zil sesi yapmak için ilk olarak zil sesi yapılmak istenen müziğin iTunes üzerinden bulunması gerekiyor. İstenen müzik bulunduktan sonra şarkının üzerine sağ tıklanması ve bilgi ver seçeneği seçilmelidir.

Bilgi ver seçeneğine giriş yapıldıktan sonra açılan yeni sayfa üzerinden de 40 saniyelik bir müzik bölümünün seçilebilmesi için seçenekler sekmesine girilmelidir. Seçenekler sekmesinde müziğin istenilen bir noktasından başlayarak 40 saniyelik bir kesit alınması gerekiyor. Seçilen bu 40 saniye zil sesi olarak ayarlanacağı için müziğin seçeceğiniz kısmı büyük bir önem taşımaktadır.

40 saniyelik bölüm seçildikten sonra müziğin üzerine sağ tıklayarak AAC oluştur diyerek işleme devam etmeniz gerekmektedir. Son olarak dosya formatı M4R olarak değiştirilmeli ve iTunes üzerinden de oluşturulan 40 saniyelik M4R dosyası zil sesi olarak rahatlıkla ayarlanabilir.

Bu yöntem kullanılarak istenilen her müzik iPhone modellerinde zil sesi olarak rahatlıkla ayarlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Şarjı Neden Hızlı Biter? başlıklı makalemizde Batarya, Tavsiye ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir