Jaguar Serisinin İlk Kompakt Suv’u

2017 yılının başlarında çıkan elektrikli ilk SUV olan I-PACE concept’ten sonra arası çok sürmeden yılın otomobili olarak seçilen ve ödül alan F-PACE modeli akıllarda kalmıştı. Şimdi ise Jaguar SUV E-PACE jaguar ailesini yeni üyesi olan gururu oldu.

Jaguar SUV E-PACE’in spor sınıfında olan araç modelleri arasında sıra dışı iç alanına sahip olması nedeniyle yılın en çok satılan araçları içinde olmasını bekleniyor.

jaguar e-pace

jaguar e-pace

Jaguar E-Pace Ne Zaman Çıkacak?

2017 yılının son aylarında E-PACE üretimine Çin’de başlanacağı söylendi. Üretimi biten sportif model olan Jaguar Suv E-Pace arabanın ilk satış yerinin de İngiltere olduğu açıklandı.

SUV modeli olan Jaguar E-PACE 2018 yılının ilkbahar aylarında da Türkiye’de satışa sunulacağı belirtildi.

2017 jaguar e-pace

2017 jaguar e-pace

Jaguar E-Pace Özellikleri

125g/km CO2 değerlerine sahip olan E-PACE anında tepki cevap veren 150 beygir gücü dizel motoru ile 0-100 km/sa değere 6,4 sn’de ulaşabilen 300 beygir gücü olan spor model arabadır. Beş koltuğu olan tasarım harikası spor arabanın kullanışlı, geniş 4 çeker SUV modelli arabadır.

Jaguar E-PACE SUV tasarlanırken, F-TYPE spor modelli arabadan ilham alınarak yapılmıştır. Klasik Jaguar ızgaraları, kısa tampon ve aks mesafesi, güçlü görünen omuz hatları ve kaslı duran oranları dikkat çekiyor. Jaguar ailesinde spor arabalarındaki sabit çizgisi olan tavan çizgisi akıcı yüzeyi ile farkını belli eden yan cam grafiği jaguar imzasını gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir