Mazda’dan 19 Bin Otomobile Geri Çağrı

Japon otomobil üreticilerinden Mazda, Güney Afrika bölgesinde bulunan 19 bin otomobilini geri çağırmaya hazırlanıyor. Mazda yetkilileri tarafından kamuoyu ile paylaşılan açıklamada, 19 bin Mazda aracının geri çağrılma nedeni; hava yastıklarındaki arıza.

Hava Yastıkları Arızalı Uyarısı

Japon otomobil devleri arasında önemli bir konuma sahip olan Mazda yetkilileri, araç sahiplerini uyardı. 19 bin adet Mazda otomobilinde bulunan hava yastıklarının arızalı olması nedeniyle bu otomobillerin geri çağrılmasına kadar verildi. Güney Afrika bölgesinde yer alan Mazda kullanıcılarına yapılan duyuru, bazı Mazda modellerinde kullanılan hava yastıklarının arızalı olabileceği, bu nedenle geri çağrıldıkları belirtildi.

Mazda 19 bin otomobili çağırıyor

Mazda 19 Bin Otomobili Çağırıyor

Kazalar Dikkat Çekti

Takata Corp şirketi tarafından 2.7 milyon adet üretilen hava yastığı şişiricisinin Ford Motor Co, Nissan Motor Co, Mazda gibi otomobillerde kullanıldığı yapılan testler sonucunda, ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından yapılan açıklamada belirtilmişti. Bu testin ardından yapılan incelemelerde Takata Corp Şirketi hava yastığı şişirici bulunan araçların 17 ölümlü ve 180 üzeri yaralanmalı kazalara yol açtığı belirlenmişti.

Bu sonuçların arkasından yenilenen testlerde bu hava yastığı şişiricinin bulunduğu otomobillerde hava yastıklarını arızalı olabileceği gündeme geldi.

Mazda Zararda

Mazda Zararda

19 Bin Araç Geri Çağrıldı

Mazda tarafından Güney Afrika’daki 19 bin araç bu şüphe ile geri çağrıldı. Bu karardan etkilenen modeller ise 2003 sonrası çıkan Mazda otomobiller arasında MM6DE, JM6GG, JMZSE ile başlangıçlı VIN numaraları, Mazda2, Mazda6, RX-8 modeller olduğu açıklandı.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir