Opel Astra HB 1.6 T AT6 OPC Line Testi

Opel Astra genellik ile hızlanma ve yakıt ekonomisi amaçlı motor-şanzıman sistemini araçlarında kullandı. Bu defa ise Opel Astra motor seçeneklerini değiştirerek, araçlarını daha da canlandırdı.

Opel Astra 1,6 litre Turbo benzinli motor, 200 HP güç ve 6 ileri vitesli olan otomatik şanzıman seçeneği ile yola çıktı.

opel astra HB

Opel Astra HB

Opel Astra Hızlanma

Opel Astra, Turbo desteği sayesinde de alt devirden itibaren oldukça iyi bir hızlanmaya sahip. 6 ileri vitesli olan otomatik şanzımanı sayesinde hızlı ve zamanında gereken vites geçişlerini yapıyor. Bu sayede ön tekerleklere de anlık olarak aşırı bir güç yüklenmemiş oluyor. Ara hızlanmalarında da oldukça çevik olan araç, 5 kapılı sportif bir araç gibi görünüm sağlıyor.

Güç aktarımında da herhangi bir sorun çıkarmamasından dolayı oldukça ideal bir hızlanmaya sahip.

Opel Astra HB 1.6 T AT6 OPc

Opel Astra HB 1.6 AT6 OPC

Opel Astra Motor Gücü

Vites kolunun hemen üst kısmında Sport düğmesi bulunuyor. Bu düğmeye basıldığında motorun tepkileri oldukça fazla hızlanıyor. Ayrıca direksiyonun durumunu da etkiliyor. Sert olan direksiyon daha yumuşak bir hal alıyor.

Astra 1.6 Turbo, 200 HP güce sahip, bu da hızlanmasının ne kadar iyi olduğunu belirtiyor. Yapılan testte yakıt tüketimi konusunda 8,2 lt/100km sonucuna ulaşılıyor. Benzinli ve 200 beygirlik bir motorunun olması göz önüne alındığında, yakıt tüketimi normal standartlarda gözüküyor.

Astra’nın baz fiyatı 107.300 TL iken, test aracı fiyatı 123.000 TL oluyor.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir