PayPal Tekrar Türkiye’de Kullanıma Başlayacak!

Paypaltürkiyede

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda PayPal kullanım lisansı Türkiye’de kaldırılmıştı. Online alışveriş için çoğu kişinin işine yarayan PayPal Türkiye’de kullanımdan kaldırılınca insanlar başka online alışveriş kartlarına yönelmişti. Ayrıca PayPal’ın kapanması ile birlikte bir çok Türk kullanıcının yurt dışından alışveriş yapması zorlaşmıştı. Twitch yayıncılarının da gelirlerini PayPal üzerinden sağladığı için gelir kaynakları kısıtlanmıştı.

paypal-turkey

 

PayPal, Türkiye’de tekrar kullanıma girebilmek için harekete geçti ve BDDK’dan ilk seferde Türkiye için lisans alamayan PayPal bu kez Cross Border sistemi ile BDDK’ya lisans için başvurdu. Cross Border se Türk kullanıcıların yurt dışından alışveriş yapamamasını fakat yurt dışındakileirn Türkiye’den alışveriş yapabilmesini sağlayan sistem. Kısacası PayPal Türkiye’de tekrar kullanıma girse de biraz kısıtlanmış şekilde kullanılıyor olacak. Bu sisteminde 2017 Mart ayında devreye girmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Android Telefon Virüsten Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Android, Avast ve Virüs hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir