Pokemon Go Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

qqq

Hiç bir yere gitmeden, oturduğunuz yerden Pokemon Go oynandığını biliyor muydunuz? Bir çok Pokemon Go oyuncusu sabahdan akşama kadar sokaklarda pokemon peşinde koşturuyor. Ancak siz oturduğunuz yerden hiç bir yere kıpırdamadan pokemon yakalayabilir ve daha hızlı bir şekilde level atlayabilirsiniz.

Pokemon Go hakkında yayınlanan bir çok habere göre, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya eriştiği belirtiliyor. Bu çılgınlığın dünya üzerinde küresel olarak yayıldığı görülüyor. Niantic yapımcılarının paylaşımlarına göre bazen okadar yüklenme oluyormuş ki sunucular kaldırmıyor.

Nintendo firmasının geliştirmiş olduğu sanal gerçeklik oyunu Pokemon Go akıllı telefon oyunları arasında neredeyse vazgeçilmez duruma geldi. Daha öncelerden bir çok online oyun gündeme gelmişti. Ancak bugüne kadar bu kadar büyük bir çılgınlık yaşanmamıştı. Ancak oyuncuların bi sorunu var. Gelişmek için sürelik yürümek zorunda bırakılıyorlar. Bunun kolay bir çözümü elbette var. Bilgisayardan oynamak..

Pokemon Go Bilgisayardan Oynama

Pokemon Go’nun yayınlandığı günden bu yana birçok oyuncunun en çok merak ettiği konulardan biri de oyun bilgisayardan oynanmıyor mu? Tabi ki bu sorunun cevabı olarak evet diyoruz ve bilgisayarınıza bir telefon uygulaması kurabilmeniz mümkün.

Bu uygulamalar arasında özellikle dikkat çekenler Nox APP Player ve BlueStacks. Android emülatörü olarak bilinen bu bilgisayar programları sayesinde bilgisayarınıza telefon oluşturabilir Pokemon Go ve daha birçok oyunu bilgisayarınızdan telefondan oynuyor gibi oynayabilirsiniz.

qq

BlueStacks

Bu uygumala Nox APP Player’e göre biraz daha uğraş verici ama basit bir uygulama. Kurumu basit ancak programın içerisine Pokemon Go oynayabilmek için bazı gerekli uygulamaları eklemeniz gerekiyor.

Bu uygulamalar sayesinde programı açıp oyunda adım adım ilerleyebiliyor ve istediğiniz bölgelere ışınlanabiliyorsunuz. Ancak biz yine de size Nox APP Player’i öneriyoruz. Programların kurulumu aşağıda paylaştığımız konu içeriklerinde mevcuttur.

qq

Nox APP Player

Nox APP Player uygulaması BlueStacks uygulamasına göre daha basit ve farklı uygulamarı kurmaya gerek kalmadan direk Pokemon Go oyunun yüklü olduğu sürüm ile sunulmaktadır. Bu uygulamayı indirdikten sonra direk açarak hiçbir eklenti yapmadan Pokemon Go oynamaya başlayabilirsiniz.

Program içerisinde ek olarak Fake GPS uygulaması ve adım atar gibi uygulamalar eklidir. İster ışınlanın isterseniz de ışınlanıp engellenme tehlikesine karşı sadece yürüyün. Programa telefonunuzuda bağlayabilir telefonunuzda çalışan bütün uygulamaları kullanabilirsiniz.

Ancak yapılması gereken bir kaç ayar gerekiyor aksi takdirde donma problemi ile karşılaşabilirsiniz. Konunun anlatımı ve programın kurulumu aşağıdaki linkte mecvut.

Pokemon GO Takım Seçme

Programları Kullanırken Dikkat Edin!

Paylaştığımız bu 2 uygulamayı kullanırken oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Bilindiği üzere 20 km hızın üstüne çıkıldığında uyarı veriyor artık oyun. Bu uyarıları yolcuyum seçeneğine tıklayarak geri gönderin. Kesinlikle ışınlanma uygulamasını kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Buna karşı aşırı önlemler alındığı söyleniyor. Siz sadece adım atar uygulaması sayesinde yürüyün ve bulunduğunuz bölge dışına fazla çıkmayın. Oyunu açacağınız zaman en son nerede bıraktıysanız tekrar aynı yeri seçerek o bölgeden başlayın.

BlueStacks ve Nox APP Playerin Kurulumu İçin
Videolu Anlatım Konularımızda Mevcuttur.

Bu programlar ile bağlandığınız takdirde karşılabileceğiniz herhangi bir sorundan sorumlu olmadığımızı ve sadece bilgi paylaşımında bulunduğumuzu bilmeniz gerekmektedir. Oyundan atılmamak ve engellenmemek için dikkatli olmanız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Nox App Player Pokemon Go Güncellemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Pokemon Go Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir