Pokemon Go Evrim Geçirme Nasıl Yapılır?

Pokemon GO oyununda yaşanan rekabet her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle oyunun ülkemizin büyük illerinden en küçük yerleşim yerlerine kadar yayılmasıyla birlikte birçok noktada GYM noktalarının açıldığı görülüyor. GYM noktalarında meydana gelen savaşlarda galip gelebilmek için oyuncuların Pokemonlarının güçleri son derece büyük bir önem taşıyor.

Pokemonların yeterli güce sahip olabilmesi ve güçlerini sürekli olarak geliştirebilmeleri için evrim geçirtme işleminin aksatılmadan yapılması gerekiyor. Oyun içerisinde Evolve olarak ifade edilen evrimleştirme yada bir diğer ifadeyle güçlendirme işlemi sayesinde zaman içerisinde sahip olunan Pokemonlar güçlenmekte ve evrim geçirmektedirler.

Evrimleştirme için ilk olarak candy sayısı büyük bir önem taşımaktadır. Oyuncular sahip oldukları candy sayısı çerçevesinde Pokemonlarını evrimleştirebiliyorlar. Bu sayede oyuncuların sürekli olarak Pokemonlarını güçlendirmelerinin de önüne geçiliyor. Oyun içerisinde zamanla candy kazanılabildiği gibi markette de ücretli olarak satışa sunulduğu görülüyor.

Pokemon GO Güçlendirme

Oyunda evrimleştirme için gerekli olan candy sayısına sahip olunduğu zaman Pokemonların sayfasına girilmeli ve güçlendirilmek istenen Pokemonun üzerine dokunulmalıdır. Daha sonra açılan sayfada yer alan Evolve seçeneğine dokunulması yeterli olacaktır. Evolve seçeneğine dokunulduğu andan itibaren Pokemon bir seviye daha güçlenecektir.

Rakiplere karşı gelebilmek adına Pokemonların sürekli olarak güçlendirilmesi gerektiği tavsiye ediliyor. Bu sayede daha yüksek cp değerlerine sahip bir şekilde savaşlara girilebilmektedir.

GYM liderlerinin genel olarak Pokemonlarının güçlü olduğu dikkatlerden kaçmamaktadır.

Pokemon GO Evolve

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go En Güçlü Pokemonlar başlıklı makalemizde En Güçlü, Pokemon ve Pokemon Go hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir