Pokemon Go GPS Hatası ve Çözümü

Pokemon GO çılgınlığı dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de hız kesmeden devam ediyor. Fakat ülkemiz oyuncularının resmi olarak güncelleme alamamalarına bağlı olarak bir takım problemlerin yaşanabildiği biliniyor. Son zamanlarda özellikle oyuncuların GPS hataları aldıkları dikkatlerden kaçmıyor.

Her hangi bir GPS hatası alındığında cihazın konum özelliğinin açık olup olmadığına bakılması gerekmektedir. Konum özelliği Android ve iOS cihazlarda farklı şekillerde aktif hale getirilebilmektedir. Aşağıda belirtilen adımları uygulayarak konum özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Pokemon GO GPS

iOS Pokemon GO GPS Hatası Çözümü

İlk olarak oyunun tamamen kapatılması gerekiyor. Ardından cihazın ayarlar bölümüne girilmeli ve aşağılara doğru indikten sonra Pokemon GO oyunu bulunmalıdır. Oyunun üzerine dokunulduğunda açılan yeni ekran üzerinden konum erişim izninin verilmesi gerekiyor. İzin verildikten sonra oyuna giriş yapılarak hatanın çözüldüğü görülecektir.

Android İçin Pokemon GO GPS Hatası Çözümü

Oyundan çıkış yapıldıktan sonra cihaz üzerinden ayarlar kısmına girilmeli ve konum seçeneği üzerinden özellik açık pozisyona getirilmelidir. Konum modlarına girerek yüksek doğruluk seçeneğinin de açık olduğundan emin olunmalıdır.

Tüm bu işlemlere rağmen hala GPS hatası alan oyuncuların üretici firma tarafından yeni bir güncelleme yayınlamasını beklemeleri tavsiye ediliyor. Belirtilen yöntemlerin haricinde tavsiye edilen farklı yöntemler bulunsa da yazılımsal anlamda cihazın her hangi bir şekilde zarar görmemesi için tavsiye edilmemektedir. İnternet üzerinden yayınlanan son güncellemeleri takip edebilirsiniz.

Pokemon GO GPS Hatası

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go En Güçlü Pokemonlar başlıklı makalemizde En Güçlü, Pokemon ve Pokemon Go hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir