Pokemon Go GYM Battle Taktikleri ve Sorularınız

Pokemon GO oyununda oyuncular için GYM sahibi olmak büyük bir önem taşıyor. Oyuncular arasında yaşanan GYM rekabetinden dolayı oldukça sert karşılaşmaların da yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. Bilindiği üzere GYM ile ilgili her hangi bir işlem yapabilmek için oyuncuların en az 5. seviyede bulunması gerekiyor.

Pokemon GYM Savaşı

Pokemon GYM Savaşı

Bireysel Değil Takım Mücadelesi

Bir GYM almak isteyenlerin bireysel olarak değil takım olarak hareket etmeleri tavsiye ediliyor. Hem GYM almak için güç problemi yaşanabileceği hem de alınması durumunda hakim olabilmenin sorun olacağının altı çiziliyor. Bu sebepten dolayı da oyunun uzmanları tarafından takım olarak hareket etmenin daha verimli olacağı ifade ediliyor.

Takım halinde istenilen GYM alındıktan sonra GYM seviyesinin yükseltilebilmesi için düşük cp değerinde bir Pokemon’un GYM’e bırakılması ve bununla savaşılması gerekiyor. Bir GYM’in seviyesi sadece aynı takım içerisinde yapılan savaşlarla yükselmektedir. Bu sebepten dolayı da düşük cp değerine sahip bir Pokemon’a karşı çıkmak daha mantıklı olacaktır.

Bu durumun haricinde oyuncular tarafından beyaza dönüşen bir GYM noktasının GYM’i almaya çalışan takımdan almanın hile sayılıp sayılmayacağı merak ediliyor. Her ne kadar teorik olarak bir hile gibi görünmese de ilerleyen günlerde oyunun Nintendo tarafından ülkemizde resmi olarak oyunu sunmasının ardından bu tarz işlemlerin hile olarak kabul edilebileceği düşünülüyor. Bu sebepten dolayı da beyaza dönüşen GYM noktalarına müdahale edilmemesi tavsiye ediliyor.

Beyaza Dönüşen GYM

Beyaza Dönüşen GYM

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go En Güçlü Pokemonlar başlıklı makalemizde En Güçlü, Pokemon ve Pokemon Go hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir