Pokemon Go Pokemon IV (iv) Nedir Nasıl Hesaplanır

qqq

Pokemon Go oyunu her geçen an yeni kullanıcılara erişiyor ve bu çılgınlık gün geçtikçe artıyor. Sokaklarda, parklarda, piknik alanlarında ve günümüzde ortak kullanım alanlarının bir çoğunda Pokemon Go oyuncuları görmemiz artık normal.

Sokakda elinde telefon ile pokemon avlayan binlerce insan var. Bu çılgınlık henüz Temmuz ayında başlamasına rağmen kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayıldı. Hatta dünyada bazı firmalar Pokemon Go oynayacak maaşlı eleman alımı yapıyor. Pokemon Go oyunu için bazı uygulama şirketleri özel yazılımlar geliştiriyor ve oyunculara kolaylık sağlanıyor.

Pokemon Go oyuncuları pokemonların ne şekilde daha fazla geliştiğini, evolve yapıldığında nasıl bir CP’ye sahip olacağını merak ediyor. Ancak sizinle paylaşacağımız bu uygulama ile artık pokemonunuzun Stamina (sağlık), Attack (saldırı) ve Defence (savunma) değerlerini görebileceksiniz.

qqqq

Pokemon Go IV Calculator Nedir?

Pokemon Go oyununda her pokemonun IV değerleri vardır. IV yani Stamina (sağlık), Attack (saldırı) ve Defence (savunma) değerleri olarak bilinir. Her pokemon için bu değerler farklılık gösterebilir ve bu değerlere bakarak Pokemonunuzun savaşlarda nasıl performans göstereceğini kontrol edebilirsiniz.
Pokemonlar IV değerlerine göre savaşlarda yenilir veya kazanır. IV değeri en yüksek olan pokemonların savaşlarda daha etkili olduğu ve yenilmediği gözlemlenmektedir. Ancak Pokemon Go oyununda bu özellikler arkaplanda kalıyor ve kullanıcılar bu değerlere ulaşamıyor.

Örneğin Pikachu pokemonunun IV değeri 100 sağlık, 116 saldırı ve 75 savunma ise bu pokemon oldukça zayıftır. Pokemonların özellikle IV değerleri kontrol edilirken saldırı ve savunma değerleri oldukça önemlidir.

Her pokemonun bir üst sınır değeri vardır ve o dereceyi aşamaz. Sizinle paylaşacağımız uygulama ile pokemonların bu değerlerini kontrol edebilir ve gereksiz pokemonları evolve yapmaktan kurtulabilirsiniz.

qq

Pokemon Go iv Nasıl Hesaplanır?

Sizde daha güçlü bir pokemona sahip olmak için ve pokemonlarınızın iv değerlerini kontrol etmek için bu uygulamayı indirerek pokemonlarınızın düzeylerine bakabilirsiniz. Pokemon Go oyununda her pokemonun 3 farklı düzeyde değeri vardır bunlar;

Stamina (sağlık): Pokemonunuzun sağlık durumunu gösterir ve savaşlarda sağlığın diğer etkenlere göre pek bir etkisi yoktur.
Attack (saldırı): Pokemonlar için en önemli değerlerden biridir ve her pokemonda bu değer farklılık gösterebilir.
Defence (savunma): Savaşlarda saldırı gücünüz az olsa bile defansı iyi olan pokemon her zaman bir adım önde başlar savaşa.

Pokemonların bu değelerini öğrenmek için aşağıdaki uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Pokemon Go iv Hesaplama Android APK: http://bit.ly/2bpRg4u (Linki kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırın)

Bir önceki yazımız olan Laptop Kasıyor Ne Yapmalıyım? İşte Çözüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Pokemon Go Pokemon IV (iv) Nedir Nasıl Hesaplanır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir