Pokemon Go PokeStop ve GYM Merkezi Nasıl Kurulur?

Pokemon iOS

Son günlerin en çok oynanan oyunlarından olan Pokemon Go milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumda.

Sokaklarda gördüğünüz her 5 kişiden en az 2’si Pokemon Go oynuyor. Özelliklede büyük şehirlerde gruplar halinde pokemon go oynanıyor ve GYM savaşları yapılıyor. Etrafımıza baktığımızda her yerde Pokemon Go oyuncusu görebiliyoruz.

Pokemon Go oyuncuları belirli bir seviyeye geldikten sonra artık yakaladıkları ve geliştirdikleri pokemonlar ile savaşmayı tercih ediyor. CP’si yüksek olan pokemonları ile GYM merkezlerine saldırılar düzenleniyor ve takımınızın galibiyeti halinde GYM merkezi sizin kontrolünüze geçiyor ve o bölgedeki GYM merkezinden faydalanabiliyorsunuz.

Pokemon Go GPS Hatası

GYM Merkezi Nedir?

GYM Merkezleri oyuncular tarafından her ne kadar savaşlar için kullanılsada aslında GYM merkezleri pokemonlarınızı daha kolay geliştirebileceğiniz bir yerdir.

GYM merkezleri takım olarak kullanılır ve örneğin mavi takımdaysanız sizin olan GYM’nin bölgesi mavi renkli olur. Her takım kendi GYM bölgesinden faydalanabilir ve karşı rakibin GYM’lerine saldırı düzenlenebilir. GYM merkezlerindesadece savaşlarda kazandığınızda exp almazsınız. Çok iyi bir şekilde savunma yaparakda GYM merkezlerinde exp toplayarak level atlayabilirsiniz.

Pokestop ve GYM merkezi Nasıl Kurulur

GYM ve PokeStop Nasıl Kurulur?

Pokemon Go oyuncularının en çok merak ettiği konulardan biride Pokestop merkezleri ve GYM merkezlerinin nasıl seçildiği. Oyun içerisine girdiğinizde bu merkezlerin genellikle Cami, Çeşme ve tarihi alanların seçilerek yapıldığını görüyorsunuz.

Aslında bu alanlar daha önce seçilmiş ve bu alanlara bu merkezler kurulmuş. Diyeceksiniz ki bu alanların fotoğrafları nasıl yüklendi? Kim veye kimler tarafından çekildi

Bu sorunun cevabı oldukça basit. Niantic firmasi geçtiğimiz yıllarda İngress uygulamasını kullanıcılara sundu ve ingress uygulaması milyonlarca kişi tarafından indirildi.

Pokemon Go oyununa benzer bi oyun olan ingress’de GPS üzerinden takip ediliyor ve aynı şekilde harita üzerinden yürüyerek küçük noktaları topluyorsunuz. İngress’de kullanıcılar savaş alanları için portallar açıyor. Portal açmak için haritadan seçeceğiniz bölgeye gidip o alanın fotoğrafını çekiyor ve ingress oyununun yetkililerine gönderiyorsunuz.

Kabul edildiği takdirde fotoğrafını gönderdiğiniz bölge portal olarak açılıyor ve ele geçirebiliyordunuz.

İşte Niantic firmasının ingress oyunundaki bu verileri Pokemon Go’ya aktardığı düşünülüyor. Çünki İngress uygulamasındaki örneğin Afyon/Çay’daki portal sayısı ile Pokemon Go oyunundaki Pokestop ve GYM merkezlerinin sayısı aynı.

Sizde ingress uygulamasını indirerek Pokestop merkezi açmak istediğiniz yerin fotoğrafını çekerek gönderebilir, ve pokestop ve GYM merkezi oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go Pokemon IV (iv) Nedir Nasıl Hesaplanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Pokemon Go PokeStop ve GYM Merkezi Nasıl Kurulur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir