Pokemon Go PokeStop ve GYM Nasıl Kurulur?

Pokemon Go

Pokemon Go oyunu dünya üzerinde yayımlandığı günden bu yana sadece iOs kullanıcıları tarafından 75 milyon indirme aldı. Bu indirmelere Android kullanıcılarda eklenirse dünyanın en çok indirilen oyunu olarak tarihe geçecek.

Milyonlarca kullanıcıya erişen Pokemon Go oyunu birçok ülkede yayınlanmaya başladı. Ancak ülkemizde bir kaç hafta içerisinde yayımlanacak haberlerine rağmen yayımlanması kullanıcıları üzdü. Birçok Android kullanıcısı  Go Apk’sını yayımlanan siteler üzerinden indiriyor ve oyuna dahil oluyor.

Ülkemizde henüz altyapısının sağlam olmaması nedeniyle oyunda birçok sorun yaşanıyor ve bağlantı hataları veriyor. Bununla birlikte ülkemizde bazı bölgelerde pokestopve GYM merkezleri bulunmadığından  oyuncuları poketopları bittikten sonra oyunu adeta oynayamaz hale geliyor.

Pokestop merkezlerini kullanmadan oyundan poketop almak mümkün ancak PokeCoinsle yani parayla alınıyor. GYM merkezlerinin bazı bölgelerde olmaması da oyunun amaçlarından biri olan savaşma özelliğine engel oluyor ve Pokemon Go oyuncuları şuanlık merkezi bölgelerden uzak yerlerde savaşlar yapamıyor ve poketop toplayamıyor.

Ancak Pokemon Go yetkilileri bulunduğunuz bölgeye Pokestop merkezi ve GYM merkezleri açmanız için sizlere fırsatlar sunuyor.

Pokemon Go Pokestop ve GYM kurma

Pokestop ve GYM merkezi Nasıl Açılır?

Pokemon Go oyunundaki Pokestop merkezleri ve GYM merkezleri genellikle göründüğü gibi tarihi alanlar, camiler ve yapıtlar tarzı bölgelere koyuluyor. Oyuncuların merak ettiği bir konu ise bu merkezleri kim belirledi ve kimin tarafından fotoğrafları çekildi.

Pokemon Go oyunun verilerinin ingress uygulamasından alındığı tahmin ediliyor. İngress oyununu oynayan kişilerin ekledikleri fotoğraflar ve belirledikleri noktalar ile Pokemon Go oyunundaki noklar ile fotoğraflar aynı. Yani demek istediğimiz sizde ingress oyununu indirerek çevrenizdeki bu tür alanların fotoğrafını çekerek Pokestop veya GYM merkezi oluşturabilirsiniz.

Pokemon Go ingress

İngress’e GYM Merkezi Ekleme

  • İngress oyununu Google Play’den indirin.
  • Uygulamaya giriş yapın ve training sekmesine giriş yapın.
  • Hack portal sekmesine tıklayın ve haritada eklemek istediğiniz noktaya gidin ve o noktayı seçin.
  • Portal açılacaktır. Açılan portala tıklayın ve ADD Photo seçeneği ile fotoğrafı gönderin.

Farklı bir seçenek olarak’da pokemon go’nun resmi web sayfasına girerek bölgenizde GYM merkezi ve Pokestop olmadığı belirterek, fotoğraflar yollayın ve çekeceğiniz fotoğrafları konum özelliğini açarak çekin. Belirttiğiniz noktalar ve fotoğraflar kısa bir süre içerisinde eklenecektir.

Pokestop ve GYM merkezi Nasıl Kurulur

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Ve Çözümü başlıklı makalemizde Pokemon ve Pokemon Go hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • pokemon go gym kurma

Pokemon Go PokeStop ve GYM Nasıl Kurulur?

Pokemon Go PokeStop ve GYM Nasıl Kurulur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir