Pokemon Go Storage Upgrade Nedir?

qqq

Pokemon Go yayımlandığı 11 Temmuz’dan bu yana büyük bir ilgi gördü ve Apple Store’de yayımlanan sürümü 75 milyon indirme aldı. Pokemon GoTürkiye’ye ne zaman gelecek? Güncelleme Yapılacak mı? soruları merak konusu.

Birkaç hafta içerisinde Türkiye’de Google Play üzerinden yayımlanması beklenen Pokemon Go oyuncuları henüz yayımlanmadan milyonlara ulaştı. Milyonlarca kişi sokaklarda Pokemon avına çıkıyor. Her geçen gün Pokemon Go çılgınlığı büyüyor.

1990’lı yılların Pokemon çizgifilminden uyarlanan oyun büyükten küçüğe bir çok kişiye hitap ediyor. Şehir merkezlerinde toplu halde oturarak Pokemon Go oynayan insanları görmeniz mümkün.

Pokemon Go oyununu Türkiye’de yayımlanmadığı için birçok bölgede Pokestop ve GYM merkezleri bulunmuyor. Pokestop ve GYM merkezi oluşturmak için tıklayın.

Pokemon Go oyuncuları oyun içerisinde Pokestoplardan düşen bazı itemlerin özelliklerini bilmiyor. Bu itemlerden biri olan Storage Upgrade’nin nasıl kullanıldığını ve ne işe yaradığını anlatacağız.

qq

Storage Upgrade Ne işe Yarar?

Pokemon Go oynayıcıları için yakaladıkları pokemonlarda dahil olmak üzere, 250 adet item koyulabilen çanta veriliyor. Oyuna başladığınızda verilen bu çantaya Potionslar, Revive taşları, Poketoplar gibi itemler koyuluyor ve üst sınır olarak 250 adet yer veriliyor. Çantanızdaki sadece pokemonların alanını genişleşmek isterseniz bu itemi kullanabilirsiniz. Fakat itemlerin bulunduğu geliştirmeniz için de Bag Upgrade itemini kullanmanız gerekiyor.

Çantanız’a itemler ile birlikte en fazla 250 pokemon yerleştirebilirsiniz. Ancak Pokemon Go oyununda çantanızın seviyesini arttırmanız mümkün. Oyunda Shop sekmesine girerek Storage Upgrade itemini alıp kullandığınız takdirde çantanızda ek olarak 50 yer açılacaktır.

Storage Upgrade itemini ücretsiz olarak da kazanabilirsiniz. Çevrenizdeki Pokestop merkezlerini ziyaret ederek hem poketop hemde farklı itemler kazanırken, düşme olasılığı az da olsa Storage Upgrade itemini kazanabilirsiniz.

Storage Upgrade itemi sayesinde çantanızda daha çok item bulundurabilecek ve daha çok pokemona sahip olacaksınız. Ayrıca yakaladığınız aynı türdeki pokemonların düşük CP’lisini gönderere çantanızda yer açabilirsiniz.

qqqq

Bir önceki yazımız olan FİFA 17 Android ve iOS Sürümü Geliyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Başlıklar:

  • pokemon go itemler upgrade

Pokemon Go Storage Upgrade Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir