Pokemon Go Takım Değiştirme

qw

Pokemon Go oyuncuları gün geçtikçe artmaya devam ediyor ve Pokemon Go yeni rekorlar kırıyor. Google Play’de yayımlandığı ülkelerde 50 milyondan fazla indirme yapıldı. Ülkemizde yayınlanmadı ancak buna rağmen birçok kişi tarafından farklı internet sitesi üzerinden indirilmeye sunulan APK’lar ile oyuna dahil olunuyor.

Pokemon Go son zamanların en popüler oyunlarından biri haline geldi. Sokaklarda, meydanlarda elinde telefon ile pokemon arayan kişilere artık oldukça sık rastlıyoruz. Oyuncular pokemon yakalayıp GYM savaşlarına katılıyor, yakaladıkları pokemonları arkadaşları ile paylaşabiliyor ve GYM savaşlarına takım olara katılabiliyor.

qqwe

Pokemon Go Takım Seçimi

Pokemon Go’da 5. levele geldiğimizde 3 takımdan birinin seçilmesi isteniyor. Bu takımlar kırmızı, mavi ve sarı takım. 5. Levele ulaşan her oyuncu takımını belirliyor ve GYM savaşlarında takımlarına destek oluyor, bölgeler takımlarca ele geçiriliyor. Takımınızın rengindeki bir GYM merkezine pokemonunuzu yerleştirebiliyor ve savaşlardan pokecoins kazanabiliyorsunuz.

Ancak yerleştirdiğiniz pokemonun güçlü ve yenilmez olması gerekiyor. Pokemonunuz GYM savaşlarına GYM merkezini 21 saat boyunca korursa 10 PokeCoins kazanıyorsunuz. Takım savaşlarında GYM merkezleri oldukça önem taşıyor.

qq

Pokemon Go’da Takım Nasıl Değiştirilir?

Her oyuncunun 5. levelde yaptığı takım seçimi için henüz firma yetkilileri takım değiştirme gibi bir olanak sağlamıyor. Ancak ilerde yapılacak güncellemelerde takım değiştirme seçeneğinin de ekleneceği belirtiliyor. Yapılan güncellemelerde Pokemon Go’da birçok değişiklik yapıldı. Yeni efsanevi pokemonlar eklendi, takım savaşları, kullanıcı avatar değiştirme özelliği gibi birçok yeniliğe gidildi.

En çok dikkat çeken özellik ise pokemon trade seçeneği. Artık yakaladığınız pokemonları arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz ve istediğiniz kişiler ile savaş yapabileceksiniz.

Pokemon Go’da Dikkat Etmeniz Gereken Birkaç Detay;

Yakaladığınız pokemonları hemen evolve (evrimleştirme) yapmayın.
Pokemonların aynılarından yakalayarak Candy şekerlerini toplayın.
Level atladıkça karşınıza daha yüksek CP’li pokemonlar çıkacağından levelinizi yükseltme ile uğraşın.
GYM savaşlarına hemen dahil olmayın ve gelişmeye devam edin.

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go İncense Nedir Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir