PowerPoint’te Video Nasıl Yapılır?

Microsoft Office programları arasında yer alan PowerPoint bilindiği üzere günümüzde en çok kullanılan yazılımlar arasında yer alıyor. İş ve eğitim hayatının vazgeçilmezleri arasında yer alan program aracılığıyla oldukça etkili sunumlar hazırlamak mümkündür. Anlatımı güçlendirme açısından büyük bir önem taşıyan sunumlar özellikle eğitim hayatı boyunca sıklıkla öğrencilerin karşısına çıkmaktadır.

Sunum hazırlamak için en ideal program olan PowerPoint’te sunum yapıldıktan sonra dosyayı video olarak kaydetme imkanı da bulunuyor. Programın video olarak kaydetmeye imkan veren özelliği sayesinde kullanım alanı da oldukça genişletilebiliyor.

Video olarak kaydetmek için sunum çalışması bittikten sonra dosya bölümüne tıklanmalı ve açılan sekmelerde dışa aktar sayfasına geçiş yapılmalıdır. Dışa aktar bölümü içerisinde video oluştur kısmı bulunmakta ve bu kısımda kaydedilecek olan videonun ayarlarının yapılmasına da imkan sunuluyor.

Normal kaydetme işlemine kıyasla bir miktar daha uzun süren işlemin ardından sunum video olarak kaydedilmekte ve normal video oynatıcı programlarında rahatlıkla açılabilmektedir. Aşağıda yer alan resimde de video olarak nasıl kaydedileceği gösterilmektedir.

PowerPoint Video

Bir önceki yazımız olan Bataryasız Laptop Kullanmak Zararlı Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

PowerPoint’te Video Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir