Samsung Galaxy Note 5 Yeni Güncellemesi

Samsung Galaxy Note 7 yaşanan üzücü olaylar neticesinde piyasadan toplatılıp üretimi durdurulduktan sonra Galaxy Note 5 şu an piyasadaki en üst düzey Note telefonu olarak bulunuyor.

Note 5 her ne kadar kendisinden sonra çıkıp piyasadan toplatılan Note 7 ve şu an planlanma aşamasında bulunan Note 8 dedikodularından sonra biraz eskimiş gibi görünse de halen işlemci, ram, ekran ve kamera gibi konularda üst düzey bir telefon.

samsung galaxy note 5 güncellemeleri

Samsung Galaxy Note 5 Güncellemeleri

Galaxy Note 5’e Android Nougat Takviyesi

Piyasaya Android 5.1.1 yani lollipop sürümüyle çıkıp marsmallow sürümüne güncellenen Note 5, biraz uzun sayılabilecek bir bekleyişin ardından gelen güncelleme ile birlikte Andorid 7.0 nougat sürümüne kavuşmuş oldu.

Güncelleme öncesinde çok iyi bir şekilde çalışan Note 5 Androidin nougat sürümünün getirdiği avantajlar ile birlikte çok iyi ve güncel bir hal aldı. Note 5’lere verilen Nougat güncellemesinin dünyada ilk olarak Türkiye’deki Samsung Note 5 kullanıcılarına gelmesi de güncellememin sistemden ayrı önemli bir ayrıntısı oldu.

galaxy note 5 güncellemesi

Galaxy Note 5 Güncellemesi

Nougatla Yenilenen Note 5

Android marsmallow sürümünde çalışan Note 5’ler güncelleme ile birlikte hem Android ekosisteminin hem de Samsung’un getirdiği yeniliklerle birlikte önemli özelliklere kavuşmuş oldu. Halihazırda zaten iyi bir durumda bulunan Note 5 telefonlar hem telefon yönünden hem de Note serisinin en büyük kozu olan kalem yönünden önemli özelliklere kavuşmuş oldu.

Spen’e gelen yenilikler, yeni Graceux arayüz, çözünürlük düşürme, mavi ekran filtresi, pil kullanımındaki iyileştirmeler ile birlikte Note 5 adeta yeniden doğarak tekrar popülerlik kazandı diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı İphone Special Edition Görücüye Çıktı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir