Snapchat’te Bitmoji Nasıl Kullanılır?

Instagram ile girdiği savaş sonrası çok daha popüler hala gelen Snapchat kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor. Anlık olarak görüntü ve video paylaşımının yanı sıra arkadaşlar arasında iletişime de imkan sunulan uygulama hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın en başarılı uygulamaları arasında gösterilmişti.

Son zamanlarda Snapchat uygulamasında Bitmoji kullanımın oldukça yaygınlaşmaya başladığı görülüyor. Kişilerin kendilerine benzeyen karakter ortaya çıkarmalarına izin veren uygulama Snapchat paylaşımlarına renk katıyor.

Bitmoji uygulamasını kullanmak isteyenlerin ilk olarak Google Play Store üzerinden Bitmoji adından uygulamayı indirmeleri gerekiyor. Uygulama ilk açıldığında Snapchat bağlantısının yapılması için izin istenilmektedir. Gerekli izin verildikten sonra başka bir işleme kalmadan iki uygulama arasında eşleşme sağlanmaktadır.

Eşleşmenin ardından bitmoji karakter yapma aşaması başlamakta ve en ayrıntısına kadar kişilerin karakter tasarlamalarına izin verilmektedir. Tasarım aşaması bittikten sonra da Snapchat paylaşımı yapılırken emojiler arasında Bitmoji karakteriniz de çıkmaktadır. Uygulama kapsamında oldukça geniş bir tema seçeneği bulunmakta olup paylaşımı uygun bitmoji durumu seçilebilmektedir.

Bitmoji Kullanımı

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayelerinin Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Snapchat’te Bitmoji Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir