Sürücüsüz Araçlar 2023’e Hazırlanıyor

Gelişen teknolojik imkanlarla birlikte dünya genelinde sürücüsüz araçlar ne zaman trafiğe çıkacak sorusu herkesin aklını meşgul ediyor. Bursa’da düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, yaptığı konuşmada bu konu hakkında ümit verici açıklamalarda bulundu.

Sürücüsüz araçların trafiğe kazandırılması ile ilgili çalışmaların hızla ilerlediğini belirten Young, 2023 – 2024 yıllarında sürücüsüz araçların trafikte yer almasının beklendiğini vurguladı.

sürücüsüz araçlara hazırlık

Sürücüsüz Araçlara Hazırlık

Sürücüsüz Araç Çalışmalarında 2. Aşama

Firmalar tarafından hızla yürütülen sürücüsüz araç geliştirme konularında önemli gelişmeler yaşandığını belirten Young, sürücüsüz araçlar geliştirilirken 4 aşama olduğunu söyledi. Bu dört aşamanın ilk ayağının tamamlandığının ve 2. Aşamada bulunduklarının altını çizdi. 4. Aşamaya tahminen 2023 yılında ulaşabileceklerini ve bu dönemde de trafikte araçların sürücüsüz gidebilmesi hayalinin gerçek olmasını ümit ettiklerini dile getirdi.

Yapay Zeka Kullanılıyor

Geliştirilen sürücüsüz araç projeleri kapsamında yapılan çalışmalarda, yeni teknolojilerle yapay zekayı bir arada kullandıklarını ifade eden Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, 2023 yılında hedeflerinin araçların otomobilde kendi başlarına gidebilmeleri olduğunu açıkladı.

2023 e hazırlık sürücüsüz araç geliyor

2023’e Hazırlık Sürücüsüz Araç Geliyor

Sürücüsüz araçlara dışardan bakıldığında bir şoför tarafından kullanılıyor izlenimi uyanmasını istediklerini belirten Young, sürücüsüz araç projesi ile konforu arttırmayı ve kişilerin hayatını daha da kolay bir hale getirmeyi amaçladıklarını dile getirdi. Beklenen gerçekleşirse 2023 – 2024 yıllarında 4. Seviye ulaşılmış olunduğunda, araçların artık her koşulda kendi kendilerini sürebilecek donanıma sahip olacaklarını da açıklamalarında dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir