Telefon Hafızası Nasıl Temizlenir?

Günümüzde artan akıllı telefon kullanımı ve akıllı telefon teknolojisinin hayatın her alanına direk olarak girmesi sebebiyle birçok kişi günlük hayat içerisinde yetersiz telefon hafızası konusunda problem yaşayabilmektedir. Son zamanlarda satışa sunulan yeni akıllı telefon modellerinde sürekli olarak artırılan hafızalarda bu konuda yaşanan problemi en iyi şekilde ortaya koymaktadır.

Gün içerisinde sürekli olarak farklı uygulamaların kullanılmasına ve download yapılmasına bağlı olarak hafıza problemleri yaşanabilmektedir. Günümüzde uygulamaların önbelleklerinde tuttukları gereksiz dosyaları silmek için çeşitli temizleme uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamalar aracılığıyla tek bir dokunuşla oldukça pratik bir şekilde telefonun hafızasında oldukça ciddi bir boşluk yaratılabilmektedir.

Uygulamaların yanı sıra telefonların ayarlar kısmında genel olarak ön bellek temizleme bölümü yer almaktadır. Ön bellek temizleme üzerinden de istediğiniz gereksiz dosyaları rahatlıkla silebilirsiniz.

Uzmanlar tarafından sürekli olarak kullanılmayan uygulamaların telefonlarda tutulması konusunda tavsiyeler de bulunulmaktadır. Kullanılmayan uygulamalar hem kendi boyutlarıyla hem de telefonda bıraktıkları çerezlerle hafızayı işgal etmektedirler. Bu uygulamaların silinmesi de hafıza konusunda oldukça faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan iPhone'da Müziklerden Zil Sesi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir